Colegiul Ortodox „Mitropolitul Nicolae Colan”
Profesori
Pr. Liviu Vidican Manci
Director
Pr. Andrei Mureșan
Director adjunct
Arhim. Samuel Cristea
Duhovnic
Pr. Ciprian Cherecheș
Profesor de discipline teologice
Pr. Ionuț Chira
Profesor de discipline teologice
Arhid. Daniel Frumos
Profesor de discipline teologice și educație muzicală
Arhid. Andrei Cristian Hideg
Profesor de educație artistică și vizuală
Pr. Petru Stanciu
Profesor de educație muzicală
Maria Bob
Profesor de limba engleză
Liliana Bota
Profesor de limbi clasice
Ramona Burcă
Profesor de limba și literatura română
Ioana Moldovan
Profesor de limba și literatura română
Ioana Angela Mureșan
Profesor de limba și literatura română
Nicoleta Popa
Profesor de limba și literatura română
Iulia Rudolf
Profesor de limba engleză
Delia Sabou
Profesor de limba franceză/engleză
Marcela Cristina Stan
Profesor de limba engleză
Petronela Taloș
Profesor de limba și literatura română
Sofia Elena Suciu
Profesor de limba franceză
Nicoleta Crăciun
Profesor de limba germană
Ileana Angelica Marcu
Profesor de limba engleză
Roxana Peter
Profesor de limba franceză
Marilena Faiciuc
Profesor de matematică
Haiduc-Varga Crina
Profesor de biologie-științe
Cristina Hirișcău
Profesor de matematică și informatică - TIC
Delia Marcu
Profesor de biologie
Monica Pitic
Profesor de fizică
Raul Rus
Profesor de matematică
Cornelius Silaghi
Profesor de informatică și TIC
Luminița Vârva
Profesor de chimie
Ștefania Radu
Profesor de matematică și informatică-TIC
Roxana Felicia Laszlo
Profesor de fizică
Mihai Hasan
Profesor de istorie
Ioana Perșa
Profesor de geografie
Bogdan Rusu
Profesor de socio-umane
Ioan Radu Seica
Profesor de istorie
Anca Dumitrița Feneșan
Profesor de educație socială
Ilie Lazăr
Profesor de educație fizică și sport
George Flavius Creț
Profesor de educație fizică și sport
Paul Ciceu
Profesor de educație fizică și sport
Alexandru Morar
Profesor de educație fizică
Profesori învățământ primar
Agrișan Gratiela-Elena
Profesor pentru învățământul primar
Baciu Raluca
Profesor pentru învățământul primar
Budica Melania-Viorica
Profesor pentru învățământul primar
Câlea Roxana-Maria
Profesor pentru învățământul primar
Coacean Mihaela-Iulia
Profesor pentru învățământul primar
Cuc Ioana-Maria
Profesor pentru învățământul primar
Coldea Dana Gabriela
Profesor pentru învățământul primar
Crișan Simona-Luminița
Profesor pentru învățământul primar
Malița Raluca-Ioana
Profesor pentru învățământul primar
Pah Lia-Adriana
Profesor pentru învățământul primar
Simişdean Cristina-Oana
Profesor pentru învățământul primar
Tămaş Iulia-Cosmina
Profesor pentru învățământul primar
Uifălean Călina-Mioara
Profesor pentru învățământul primar
Vele Dana-Monica
Profesor pentru învățământul primar
Vereş Iulia-Sanda
Profesor pentru învățământul primar
Personal didactic auxiliar
Liviu Claudiu Agrijan
Supraveghetor de noapte
Ioan Boca
administrator patrimoniu
Simina-Cristina Holobâcă
Bibliotecar
Veronica-Daniela Liuţe
Contabil șef
pr. Dorin Pargea
Pedagog
Georgeta-Mirela Rusu
Secretar șef
arhid. Alexandru-Adrian Salvan
Supraveghetor de noapte
Veronica-Ana Sandu
Administrator patrimoniu
Ioana-Maria Sălăjan
Secretar
Marian Șomlea
Casier
Cătălin-Marian Uifăleanu
Informatician
Lista completă a angajaților unității
Nr. crt. | Nume și Prenume | Disciplina / Funcția |
Didactic | ||
1 | Vidican-Manci Liviu | Discipline teologice – Director |
2 | Mureşan Mihai-Andrei | Discipline teologice – Director adjunct |
3 | Cristea Ioan (pr. Samuel) | Discipline teologice – Duhovnic |
4 | Agrișan Gratiela-Elena | Învățătoare |
5 | Baciu Raluca | Învățătoare |
6 | Băcilă Laura | Limba engleză |
7 | Bob Maria Emanuela | Limba engleză |
8 | Bota Liliana | Limbi clasice |
9 | Budica Melania-Viorica | Învățătoare |
10 | Burcă Ramona-Constanța | Limba română |
11 | Câlea Roxana-Maria | Învățătoare |
12 | Chereches Ciprian | Discipline teologice |
13 | Laszlo Roxana | Fizică |
14 | Chira Ionuț | Discipline teologice |
15 | Ciceu Paul-Vasile | Educatie fizică |
16 | Coacean Mihaela-Iulia | Învățătoare |
17 | Coldea Dana Gabriela | Învățătoare |
18 | Cororban Oana | Geografie |
19 | Creț George-Flavius | Educație fizică |
20 | Crișan Simona-Luminița | Învățătoare |
21 | Peter Roxana | Limba franceză |
22 | Faiciuc Marilena | Matematică |
23 | HaiducVarga Crina-Elena | Biologie |
24 | Hales Nelu-Alexandru | Discipline teologice |
25 | Hasan Mihai-Florin | Istorie |
26 | Hideg Andrei Cristian | Educatie artistică și vizuală |
27 | Lazar Ilie | Educatie fizică |
28 | Marcu Adriana Delia | Biologie |
29 | Mărgineanu Mihai-Nicolae | Chimie |
30 | Moldovan Ioana | Limba română |
31 | Frumos Daniel | Discipline teologice și Educație muzicală |
32 | Mureșan Ioana-Angela | Limba română |
33 | Pah Lia-Adriana | Învățătoare |
34 | Pașcalău Mihaela-Paula | Învățătoare |
35 | Perşa Ioana | Geografie |
36 | Pitic Monica Lăcrimioara | Fizica |
37 | Hirișcău Cristina | Matematica |
38 | Crăciun Nicoleta | Limba germană |
39 | Popa Stanuţa Nicoleta | Limba română |
40 | Rudolf Iulia | Limba engleză |
41 | Rus Raul-Legian-Mirel | Matematică |
42 | Rusu Bogdan | Socio-umane |
43 | Sabou Delia-Nicoleta | Limba franceză |
44 | Suciu Sofia | Limba franceză |
45 | Seica Ioan-Radu | Istorie |
46 | Silaghi Cornelius-Vasile | Informatica și TIC |
47 | Simişdean Cristina-Oana | Învățătoare |
48 | Stan Marcela-Cristina | Limba engleză |
49 | Ștefania Radu | Matematică și TIC |
50 | Stanciu Petru | Educație muzicală |
51 | Feneșan Anca | Socio-umane |
52 | Taloș Petronela-Elena | Limba română |
53 | Tămaş Iulia-Cosmina | Învățătoare |
54 | Uifălean Călina-Mioara | Învățătoare |
55 | Vârva Luminița-Adriana | Fizica-Chimie |
56 | Vele Dana-Monica | Învățătoare |
57 | Vereş Iulia-Sanda | Învățătoare |
58 | Pop Simona | Psihopedagog |
Didactic-auxiliar | ||
1 | Liuţe Veronica-Daniela | Contabil șef |
2 | Rusu Georgeta-Mirela | Secretar șef |
3 | Șomlea Marian | Casier |
4 | Sălăjan Ioana | Secretar |
5 | Sandu Veronica | Administrator patrimoniu |
6 | Iordache Radu | Administrator patrimoniu |
7 | Uifăleanu Cătălin | Informatician |
8 | Holobâcă Simina-Cristina | Bibliotecar |
9 | Boca Ioan | Administrator patrimoniu |
10 | Pargea Dorin | Pedagog |
11 | Salvan Alexandru-Adrian | Supraveghetor de noapte |
12 | Agrijan Liviu | Supraveghetor de noapte |
Nedidactic | ||
1 | Ceuca Ioan | Paznic |
2 | Ciont Liviu | Muncitor |
3 | Ciotlaus Claudiu | Muncitor |
4 | Chete Zorela-Gabriela | Îngrijitor |
5 | Chertes Aurora | Muncitor-bucătar |
6 | Rusu Anca-Petruța | Muncitor |
7 | Pop Mihaela | Spalatoreasă |
8 | Oncea Marta | Bucătar |
9 | Pop Simona | Îngrijitor |
10 | Rus Sanda | Îngrijitor |
11 | Cerceș Camelia-Mirela | Muncitor |
12 | Florea Mihaela | Îngrijitor |
13 |